فروش راهبند اتوماتیک پارکینگ

چگونه با عدم نصب راهبند پارکینگ امنیت یک مجموعه را به خطر بیاندازیم؟

راهبند اتوماتیک چیست؟


نسل جدید راهبند پارکینگ از چه اجزایی تشکیل شده است؟

راهنمای خرید راهبند و انواع آن

شاید با یک نگاه سراسری خرید راهبند اتوماتیک پارکینگ ساده باشد ولی با در نظر داشتن نام های تجاری متنوع و محصولات مختلف متوجه می شویم که جهت خرید نیاز به تحقیق داریم . ما تلاش می کنیم راهنمای مختصری برای خرید راهبند خودرویی برای شما ارائه دهیم .

کارشناس فروش سگال نوین

اصولا راه بند جزیی از سیستم کنترل تردد می باشد. این محصول ، تردد ورودی و خروجی خودرو را کنترل و امکان پذیر نموده که در انواع مختلفی عرضه می شود .

 • راهبند دستی
 • راه بند اتوماتیک


اکنون ما به شرح عملکرد راهبند اتوماتیک می پردازیم .

باید توجه کنیم که مکانیزیم کارکرد راه بند بر اساس سیستمهای الکترومکانیکی یا هیدرولیکی میباشد . که سیستم الکترومکانیکی پر استفاده تر و ارزان تر بوده، در حالیکه سیستم هیدرولیکی گران تر و کم مصرف تر می باشد . البته انتخاب ما بستگی به میزان کاربرد آن دارد.

در تردد زیاد استفاده از راهبند هیدرولیکی پیشنهاد می گردد .

راه بند یکی ازاجزا سیستم کنترل تردد می‌باشد.

معمولا یک راهبند اتوماتیک حاوی یک دوربین مدار بسته هست.

دوربین به صورت مداوم در حال ثبت تصویرمی باشد. مزیت وجود دوربین مداربسته ثبت پلاک تمامی خودروها است .

در این صورت علاوه برپلاک، تصویر صورت راننده و سرنشینان به طور واضح ثبت می‌شود.

خطرات خرید راهبند ارزان

در صورت نصب راه بند ارزان قیمت در مسیر ورودی به راحتی و بدون اخذ هرگونه مجوزی به خاطر نداشتن امکانات کنترلی هر شخصی قادر هست به داخل محوطه رفت و آمد نماید که این برخلاف مسائل امنیتی می باشد . این موضوع گذشته ازکیفیت پایین محصول و نداشتن گارانتی می باشد که در کوتاه مدت به ضرر خریدار تمام می شود.

راهبند اتوماتیک پارکینگ

در حالیکه در صورت وجود نگهبانی که کنترل راه بند را در دست داشته باشد، می توان به طور کامل خودرو ورودی به محوطه را وارسی نموده و در صورت نبود مشکل راه را برای آن باز نماید . اما در صورت وجود هرگونه تردیدی نگهبان قادر است از باز کردن راه خودداری نماید و برای بررسی نهایی و کسب اطلاعات و درخواست کارت شناسایی اقدام و در صورت عدم مشکل راه را باز کند. در غیر این صورت از ورود ممانعت به عمل آورد .

اما برخی از راه بند ها جنبه ایمنی نداشته و نگهبانی آن را کنترل نمی کند و برای یک ایست به کار می رود. درواقع به شکل خودکار در صورت نزدیک شدن خودرو به راه بند مسیر را بازمی کند. البته مشخص هست که راه بند اتوماتیک برای اماکنی هست که مسائل امنیتی چندان مهم نمی باشد و صرفا به عنوان یک مانع ساده به کار می رود.

راه بند در شکل های گوناگونی در بازار عرضه می گردد که بر اساس نیاز مشتری فروخته می شود.

به عنوان مثال برای مکانی که طول درب ورودی بلند است راه بند بلند و در مکانی که عریض نیست از راه بند کوتاه استفاده میشود.

البته اگر ورودی خیلی عریض باشد بایست از دو عدد راه بند استفاده کرد که یکی در سمت چپ و دیگری در سمت راست نصب می شود و همزمان توسط یک ریموت کنترل می شوند.
نوع دیگر از راهبند هست که برقی و اتومات نیست. ( فاقد میله است) و به جای آن از زنجیر استفاده می گردد.

انواع راه بند و روش انتخاب راهبند اتوماتیک

ما در انتخاب راهبند اتوماتیک با در نظر گرفتن نوع کاربرد آنها را به :

 • راه بند بازویی
 • راه بند ستونی (بولارد)
 • راه بند بلوکر
 • راهبند نیزه ای
 • راه بند کشویی
 • راهبند نفررو

تقسیم بندی می نماییم.

فروش راهبند بازویی پارکینک یا راهبند اهرمی پارکینگ:

این راه بند شامل یک ستون عمودی به طول صد سانتی متر است که درعمق زمین نصب می‌شود. یک اهرم به طول دو الی هشت متر که به شکل افقی روی ستون نصب می‌گردد.

راهبند اهرمی از معمول ترین نوع راه بند می‌باشد و از سویی قیمت راه بند مناسب تر از بقیه است.

شایان ذکر است به علت بلندی اهرم ( بوم راه بند)، ممکن است در مقابل باد شدید دچار تنش پیچشی در قسمت پایه شود، که بنابراین نصب راه بند باید با دقت فراوان انجام گردد.

راهبند بازویی به دو دسته تقسیم می شوند.

 • بازویی ساده
 • بازویی شکسته
راهبند بازویی
برای محوطه های پر تردد همانند پارکینگ عمومی، مجتمع تجاری، اداری و مسکونی و مگامال ها با در نظر گرفتن قیمت مناسب و نصب آسان، امکان تردد بالا و عمر بالا و وجود قطعات مطلوب و گارانتی طولانی بسیار مناسب می باشد.

این راه بند با توجه به ارتفاع ۱.۱۷ متری و نصب فلاشر بر روی بدنه و بازویی دیدی مناسب برای راننده ایجاد می نماید. و در طول های ۲ ،۳ ، ۴ و ۶ متری تولید و عرضه می گردد.

با توجه به پهنای محوطه ای که تصمیم دارید آن را به راه بند مجهز نمایید می‌توانید از انواع تک اهرمی یا دو اهرمی استفاده نمایید. البته در هنگام انتخاب مدل دو اهرمی که دو بازوی حرکت کننده نصب گردیده است به دو موتور و گیربکس نیاز داریم.

راهبند بازویی شکسته


این راه بند مانند بازویی ساده هست که برای محوطه های سقف دار کاربر دارد .

راهبند صفحه ای ‌یا Road blocker

این نوع راه بند شامل یک صفحه فولادی ضخیم می باشد که درون فنداسیون خود در داخل زمین قرار دارد. هنگام مسدود نمودن مسیر، سیستم محرک آن که از نوع هیدرولیکی یا الکترومکانیکی است صفحه را به بالا حرکت می دهد تا به صورت مانع در برابر تردد وسایل نقلیه قرار گیرد .

با در نظر گرفتن ضخامت بالا صفحه ی متحرک راهبند، نیروی ناشی از به خوبی تحمل می شود. که در نتیجه کاربرد آن در مراکز حساس نظامی ، سیاسی و مشابه به جهت پیشگیری از عملیات خرابکارانه و تروریستی می باشد.

راهبند صفحه ای
فروش راهبند در شرکت سگال نوین

راهبند ستونی

از راه بند ستونی در مواقعی که امنیت برای ما بسیار اهمیت دارد استفاده می‌کنیم .

ستون های این نوع از راه بند در زمین نصب می‌شود و در هنگام باز بودن مسیر درون زمین فرو می‌رود . راهبند ستونی به نام بولارد نیز شهرت پیدا کرده است .که در اماکنی با سیستم امنیت بالا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

باید توجه داشت که به دلیل ملاحظات امنیتی زیاد و ظاهر زیبا و دوام بیشتر، قیمت راهبند ستونی نسبت به مدل اهرمی بالاتر است .

 ظاهر زیبای راهبند ستونی باعث گردیده علاوه بر کاربرد اصلی آن( امنیتی و نظامی )در مکان هایی که زیبایی اولویت است نیز کاربرد داشته باشد. ضربه پذیری ، بدنه استیل ،چراغ، زیبایی و استحکام بالا از خصوصیات این راه بند می باشد. راهبند ستونی در طول و ارتفاع متنوع تولید می شود.

نصب راهبند

اجزای راهبند ستونی:

 •  سیستم محرک( موجود در راهبند ستونی)
 • سیستم محرک راه بند ستونی نیز در دو نوع هیدرولیک و الکترومکانیک است.
 • سیستم کنترل راه بند ستونی
 •  محفظه تعبیه ( جهت قرارگیری قطعات و استوانه های متحرک راه بند ستونی)


تجهیزات مکانیکی راهبند ستونی در داخل استوانه محرک قرار دارد.  استوانه محرک نیز در داخل زمین قرار داشته. داخل زمین، اطراف تجهیزات راه بند ستونی ، بتن ریخته می شود. صد البته هر چه کیفیت بتن در نصب راهبند ستونی بالاتر باشد، راه بند ستونی در مقابل ضربات مقاومت بیشتری خواهد داشت.

تقسیم بندی راه بند ستونی بر اساس مقاومت:

 •  راه بند ستونی معمولی
 •  راهبند ستونی ضد تروریست


راهبند ستونی ضد تروریست این نوع راه بند شامل یک استوانه متحرک از جنس فولاد میباشد. سیلندر درون زمین قرار دارد و به کمک مرکز کنترل بالا و پایین رفتن آن را کنترل می شود. در زیر پوسته این استوانه مجموعه سیلندر و پمپ هیدرولیک قرار دارد که با پمپاژ روغن حرکت سیلندر را امکان پذیر می کند.

نصب راهبند ستونی نسبت به سایر مدل های راه بند دشوارتر هست. برای نصب آن  یک حفره به عمق تقریبی یک و نیم متر نیاز می باشد.

روش نصب :

استوانه، سیلندر و پمپ هیدرولیک درون یک محفظه که پیت نام دارد قرارمی گیرد. کل مجموعه درون حفره قرارداده می شود و اطراف آن را با بتن پرمی کنند. به خاطر داشتن استوانه از جنس فولاد ضخیم، مقاومت زیادی در برابر ضربه داشته و در مدل های ضد تروریستی درمقابل ضربه ای به مقدارهفتصد کیلوژول مقاومت دارد.

به خاطر داشتن استوانه از جنس فولاد ضخیم، مقاومت زیادی در برابر ضربه داشته و در مدل های ضد تروریستی درمقابل ضربه ای به مقدارهفتصد کیلوژول مقاومت دارد.

این میزان انرژی معادل با ضربه حاصل از برخورد یک کامیون به وزن تقریبی شش ونیم تن با سرعت هفتاد کیلومترهست.

استفاده از بولارد (راه بند ستونی) درمکان های با امنیت بالا مانند مراکز نظامی و سفارتخانه ها اکیدا توصیه می شود.


راهبند نیزه ای

راه بند نیزه ای: این نوع راه بند کاربرد امنیتی داشته و به جهت پنچر نمودن لاستیک خودروها سبک و یا سنگین طراحی شده است( با قابلیت باز دارنده)

 کابرد : مراکز نظامی و مکان های با حساسیت امنیتی بالا

راهبند نیزه ای

قیمت و خرید راهبند پارکینگ

قیمت راهبند پارکینک با توجه به برند و کشور سازنده متغیر است.

  راهبند فادینی از برند های معروف می‌باشد.


جهت مشاوره برای خرید بهترین راه بند با کارشناسان شرکت سگال نوین تماس حاصل فرمایید

۰۲۱۷۷۶۲۰۲۱۰


محصولات و خدمات پیشنهادی


اکسس کنترل اکسس کنترل

درب سریع صنعتی درب سریع بالارونده

درب صنعتی درب صنعتی

درب شیشه ای اتوماتیک درب شیشه ای اتوماتیک


جهت اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت توسعه صنعت ارتباطات سگال نوین نماس حاصل فرمایید .
خط ویژه:۰۲۱۷۷۶۲۰۲۱۰
درخواست پیش فاکتور

راهبند بتا, راهبند فک,راه بند دستی

× Chat with me