شرکت سگال نوین تامین کننده عمده انواع کانکتور مخابراتی

کانکتور مخابراتی به اتصالاتی گفته می شود که کابل را به تجهیزات دیگر متصل می نماید.  مانند کانکتور BNC یا کانکتور PL259. قیمت ، فروش و تولید کانکتور براساس سایز و نوع کابل مربوطه دسته بندی های خاص خود را دارا می باشد .

سگال نوین آماده تامین کننده انواع کانکتور مخابراتی آماده همکاری با ارگان ها و سازمان های دولتی و خصوصی با قیمت همکاری می باشد.

فروش کانکتور مخابراتی , کانکتور کابل کواکسیال RG58 , RG213 مانند :

  • کانکتور PL258 
  • کانکتور PL259
  • کانکتور()bnc  
  • کانکتور رایت انگل RIGHT ANGEL
  • کانکتور HELIAX 
  • کانکتور N TYPE 
  • کانکتور UHF
  • کانکتور MINI UHF
  • کانکتور کابل RG213

کانکتور مخابراتی چیست؟

 همانطور که در ابتدا گفته شد کانکتور مخابراتی به قطعاتی گفته میشود که کابل را به تجهیزات دیگر متصل می نماید. کانکتور‌های مخابراتی به انواع کانکتور نرگی و مادگی طبقه بندی می شوند. کانکتور مادگی معمولا روی برد لحیم می شود و کانکتور نرگی روی کانکتور مادگی می نشیند.

انواع کانکتور مخابراتی 

باید بدانیم که انواع گوناگونی از کانکتور مخابراتی جهت استفاده در محدوده فرکانسی RF و مایکروویو ساخته شده است. در بیشتر اوقات در نظر نداشتن اهمیت کانکتورها، باعث افت کارایی سیستم کلی می‌ گردد.

انتخاب نادرست یا استفاده از کانکتوری بی کیفیت، می‌تواند روی پارامترهایی مهم مانندVSWR، تلفات عبوری، IP3 و غیره به ویژه در محدوده ی فرکانس‌های بالا تاثیر بگذارد.
وظیفه ی اصلی کانکتور کواکسیال RF برقراری ارتباط زیر سیستمها و سیستمهای RF در ارتباطات، تستهای EM ، اندازه‌گیریها و غیره می باشد. شایان ذکر هست یکی از پارامترهای کلیدی در دسته‌بندی کانکتورهای RF، اندازه ی فیزیکی آنها می باشد. دیگری حداکثر توان قابل‌ تحمل و بازه ی فرکانسی مورداستفاده است. مثلا جهت اطمینان از انتقال حداکثر توان، امپدانس مشخصه کانکتور باید با امپدانس منبع یا بار یکی باشد.

در ادامه ی مطلب تعدادی از کانکتورهای پرکاربرد RF را باهم بررسی می‌کنیم:

 کانکتور bnc

کانکتور BNC

کانکتور BNC

یکی از رایج‌ ترین کانکتورهای مخابراتی موجود کانکتور BNC می باشد. BNC مخفف :  Bayonet Neill Concelman است. این کانکتور برای اتصال کابلهای کواکسیال استفاده میشود. این کانکتور در دهه پنجاه میلادی توسط آزمایشگاه بل ساخته شده که به صورت جنرال در تجهیزات آزمایشگاهی همانند اسیلوسکوپ ها، آنالایزرها و گیرنده‌ها کاربرد دارند. کانکتور BNC در توان و فرکانس پایین کاربرد دارد. این کانکتور در هنگام اتصال قفل می شود، از این جهت استفاده از آن در قسمت های پرحرکت و با ارتعاش بالا، توصیه نمیشود.
کانکتور BNC در دو امپدانس ۵۰ و ۷۵ اهم در بازار عرضه می گردد.

از کانکتور BNC برای اتصال کابل های کواکسیال تک هادی استفاده میشود. (سیم شیلد دار تک مغزی) که برای ساخت اتصال های صوتی و تصویری در درجه اول در دوربین های مداربسته و مانیتورها مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه اتصال کابل کواکسیال به کانکتور BNC

نحوه اتصال کابل کواکسیال به کانکتور BNC، یکی از مهمترین نکات نصب یک سیستم مداربسته می باشد. اتصال اگر به درستی صورت نگیرد میتواند موجب اتصال کوتاه، قطعی سیستم و ضعیف شدن سیگنال به علت بالا رفتن مقاومت اتصال، قطع و وصل شدن تصویر بر اثر لرزش شود.
بیشتر اتصال کوتاه شدنها به این دلیل رخ می دهد که، به خاطر بلند بودن مغزی، کابل زمان جا زدن در داخل کانکتور خمیده شده و منجر به اتصال به بدنه میشود. علاوه بر این استفاده از کابل یا کانکتور غیراستاندارد موجب می شود که مغزی حتی بعد از پرس کردن BNC محکم نشده و از آن بیرون بیاید. کانکتورهای BNC انواع مختلفی دارند. در کانکتورهای پیچی از لحیم برای اتصال مغزی و از یک پیچ برای محکم کردن و اتصال به شیلد استفاده میشود.

کانکتور SMA

کانکتور SMA

کانکتور SMA

کانکتور SMA کوتاه شده ی Sub-miniature Type A می باشد و در دهه شصت میلادی توسعه پیدا کرد . SMA به زودی به یک کانکتور پرمصرف جهت کاربردهای با توان کم و فرکانس بالا تبدیل گردید.
کاربرد کانکتور SMA در توان پایین و فرکانس بالا به اثبات رسیده است. استفاده ی آن اخیراً به کابلهای انعطاف پذیر با اتصال در پین های مرکزی نیز گسترش یافته است.
نمونه های متفاوتی از این کانکتور در دسترس می باشند مانند:

فرکانس بالا,

قفل خودکار,

و دقیق.

کانکتور N Type

قیمت کانکتور مخابراتی N Type

کانکتور N Type

کانکتور N Type از پرمصرف‌ ترین کانکتور RF می باشد. این کانکتور در دهه چهل میلادی توسط آزمایشگاه بل ساخته شد. کانکتور N Type به‌راحتی تا فرکانس ۱۱GHz قابل‌استفاده است. جالب است بدانید که نمونه دقیق آن تا فرکانس ۱۸GHz هم درست کار می‌کند.  این کانکتور را معمولا در ابزارهایی مانند تقویت‌کننده، کوپلر، اسپکتروم و نتورک می‌توان مشاهده نمود. این کانکتور مخابراتی یک اتصال امن را فراهم نموده و در دو امپدانس ۵۰ و ۷۵ اهم تولید می گردد.

کانکتور PL259

کانکتور Pl259

کانکتور Pl259

کانکتور PL258

فروش کانکتور مخابراتی Pl258

کانکتور Pl258

جهت استعلام قیمت کانکتور مخابراتی با کارشناسان فروش تماس حاصل فرمایید. ۰۲۱۷۷۶۲۰۲۱۰

درخواست پیش فاکتور

سایت مرتبط

× Chat with me